Mały gest dla Nepalczyków

Zapowiadałam w poprzednim poście wystawę fotografii Katmandu. Zdjęcia przed końcem świata,  która została przygotowana z inicjatywy i przy pomocy DOMARU  w Galerii Inspiracji Architekta.

Zanim się jednak stała wymagało to sporych nakładów pracy  i działan marketingowych . Oto przykłady jak pisano o mojej wystawie :

http://domar.pl/katmandu-zdjecia-przed-koncem-swiata/

http://www.dzielnicewroclawia.pl/katmandu-zdjecia-przed-koncem-swiata/

DSCF2168

Plakat zapowiadający wystawę  w holu Domaru.

DSCF2176

Fotografie Magdy Wallner  i moje na jednej ze ścian przestrzeni ekspozycyjnej.

DSCF2200

Dzielne dziewczyny ( od lewej) : Kasia Pilarczyk-Mańko, Magda Wallner, Aldona Mioduszewska. Pięknie dziękuję  !

IMG_9374

By rzecz należycie  rozpropagować 23.04.2016 r.  (Dzień Ziemi  !) zostałyśmy zaproszone do Radia RAM , w którego studiu redaktor Bartosz Synowiec przeprowadził z nami rozmowę na temat  naszych fotografii, dramatu Nepalu po trzęsieniu ziemi, sytuacji mieszkańców i możliwości udzielenia im pomocy. ( Tu na zdjęciu od lewej : Monika Jaworska – szefowa Radia RAM, Magda Wallner i pisząca te słowa).

http://www.radioram.pl/articles/view/30018/Katmandu-Zdjecia-przed-koncem-swiata

IMG_9326

„Ustawka” ku pamięci 😉

I wreszcie wernisaż w dniu – data ma tu kluczowe znaczenie ! – 25.04.2016 r. czyli dokładnie rok po tej tragicznej sobocie kiedy to w Dolinie Katmandu zatrzęsła się ziemia. W ciągu niecałej minuty  byt materialny tysięcy Nepalczyków obrócił sie w ruinę, a ponad 9000 osób  zginęło pod gruzami.

DSCF8318u

Wystawa była okazją do  pokazania problemów Nepalu, ale także – dzięki obecności przedstawiciela Fundacji  Małą Polska w Nepalu– zebrania datków na rzecz budowy szkoły i domku doktora w wiosce Dumre  niedaleko Katmandu. Ta akcja zakończyła się sukcesem i zebrane podczas spotkania środki zostały zebrane przez Pana Sławomira Matczaka , by zakupić kolejną porcję materiałów budowlanych . Oczywiście nadal można wspierać działania fundacji  poprzez wpłaty na konto- każda złotówka ma znaczenie !DSCF8329u

DSCF8367cu

Inną – bardzo atrakcyjną – formą pomocy Nepalczykom jest odwiedzanie ich ojczyzny. Walory Nepalu w postaci niezwykłych krajobrazów  i wspaniałej przyrody nie zniknęły , a podróżując tam dajemy szansę zarobku jego mieszkańcom .

DSCF8382u

Serdecznie dziękuję wszystkim zaproszonym Gościom za udział w  wernisażu i ich hojność, a Bogusi-Fiolet-Dubik  – za zdjęcia z wernisażu.

 

Wystawa czynna jest do 31. maja.  Zapraszam !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s