Kuc, który jest koniem albo odwrotnie

untitled-140117-0115Prawda, że urodziwy ?

No nie jest to klasa i elegancja araba z Janowa Podlaskiego, ale też wymagania ma istotnie niższe. Kuc islandzki, który zdaniem fachowców jest koniem między innymi dlatego, że ….. w języku islandzkim nie ma słowa „kuc”. 🙂

To jednak nie jest jedyna przyczyna, rozmaite parametry wskazują ponoć na to, że to co wydaje się kucem jest jednak koniem i to nie byle jakim! Niezwykła wytrzymałość tego zwierzęcia powoduje, że żyje sobie ono na wolnej przestrzeni bez żadnych stajni, zadaszeń czy czegokolwiek co chroniłoby przez kaprysami aury. Jadąc drogami zachodniej Islandii często można było dostrzec gdzieś w oddali stadka koni. Widząc zbliżającego się człowieka konie podchodzą i wyraźnie zachęcają do kontaktów, pozwalają się gładzić po głowie, głaskać  po karku ( mają niezwykle miękką sierść !! ), cierpliwie pozują.

Ponadto mają cechę odróżniającą je od innych koni- potrafią chodzić na 5 sposobów . Oprócz stępa, kłusa i galopu mają swoje  indywidualne dwa chody. Ale to szczegóły zapewne oczywiste dla znawców.

Ja  w ROKU KONIA (wg chińskiego kalendarza) honoruję niniejszym konie islandzkie.

untitled-140117-0099Umaszczenie koni islandzkich  jest bardzo zróżnicowane, koniarze potrafiliby je fachowo nazwać, ja jedynie się zachwycałam…

untitled-140117-0106Jeden z cierpliwszych modeli.

untitled-140115-0586

untitled-140117-0091

I na koniec  fotografia psa, który przez blisko godzinę na kompletnym odludziu asystował nam i bawił się  zaczepiając wszystkich po kolei.

untitled-140115-0631PPI  czyli przyjazny pies islandzki.

2 uwagi do wpisu “Kuc, który jest koniem albo odwrotnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s