Droga w deszczu…i nie tylko

Dzis gigantyczna trasa wzdłuż wschodniego wybrzeża Australii – z Port Stephens przez Newcastle, Port Macqauire do Gold Cost. Razem ponad 700 km po dobrych drogach 2 stanów : Nowej Poludniowej Walii i Queensland uważanego za najbardziej wakacyjny i słoneczny stan Australii. Wbrew temu na całej niemal trasie kropi, mży albo leje, a temparatura zamiast oczekiwanych 30 stopni nie przekacza 18 ! Chwilami padał grad ! W Australii u progu lata! Zacznę wierzyć w naszą moc sprawczą – w styczniu katastrofalne opady śniegu w Jerozolimie podczas naszego pobytu, tu gradobicie, a w sklepach głównie stroje kąpielowe i i szmatki plażowe, a ja chętnie kupiłabym polarek i pelerynkę ;-(

W Baron Bay przy latarni morskiej czyli najbardziej na wschód wysuniętym cyplu kontynentu przeżylišmy ekstremalne gradobicie, burzę i ogromną ulewę jednocześnie. W kilka sekund ulice pokryły się grubą warstwą LODU, strząśniętymi przez padający grad liśćmi eukaliptusów i wodą. Zaparkowane auta stały po osie w wodzie, plażowicze i półnadzy serferzy brodzili w japonkach lub boso w topniejącym lodzie, wszyscy osłupiali wobec kompletnie dla nich nowego , niespotykanego tu zjawiska. Ależ trafiliśmy w punkt !!
Na dystansie ponad 700 km trzy czwarte trasy przejechaliśmy w ulewnym deszczu i burzy. Chyba zawirowania w atmosferze dotarły także do wybrzeży Australii.

20131116-214029.jpg

20131116-214134.jpg

20131116-214202.jpg

20131116-214302.jpg
Te białe placki to hałdy gradu na ilicach Baron Bay .

Od kilku godzin jestesmy w Queensland gdzie słońce świeci 300 dni w roku, a dziś młodzież skończyła rok szkolny i szkołę średnią …… Oj będzie się działo !

Jedna uwaga do wpisu “Droga w deszczu…i nie tylko

  1. Takich rzeczy się nie zapomina, będą głównym punktem wiążącym nazwę z wydarzeniem

    Za to od nas gorąąące buziaki!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s