Górą natura !

Dzisiejszy dzień był znaczący dla obu naszych krajów – w Polsce – Dzień Niepodległości, a w Australii – Day of Remembrance czyli pamięci o wszystkich , którzy polegli za Australię.
Symbolem tego dnia dla Australijczyków jest mak – kwiat wpinany w klapę.
W takim dniu mieliśmy niezwykle interesujące doznania na drodze Great Ocean Road, którą przejechaliśmy dystans około 300 km wzdłuż wybrzeż Oceanu Indyjskiego w kierunku na zachód, potem powrót na wschód do Melbourne. Długi dzień pełen fantastycznych wrażeń wynikających z kontaktu z niezwykle piękną naturą. Dobra pogoda ( choć rześko ), cudowne krajobrazy wybrzeża utkanego malowniczymi formami skalnymi powstałymi w wyniku wietrzenia wapienia. 12 apostołów, London Bridge to nazwy niektórych z nich. Migawki w aparatach się grzały ! A tu jeszcze głęboki, zielony las deszczowy z gigantycznymi eukaliptusami, ogromnymi paprociami rozmaitych gatunków, omszałami, pokrytymi mchami i porostami…… doprawdy brakowało w tej scenerii tylko dinozaurów.
A na dodatek spotkanie z chmarami kolorowych papug, które obsiadały nasze głowy (!), a także dziesiątki koali, które wisiały na gałęziach eukaliptusów, a niektóre , co śmielsze, usiłowały wejść pod nasze auto. Te egzotyczne torbacze są tu dość powszechne, jakkolwiek ich leniwy tyb życia, pełnanieruchomość przez znaczną część dnia i futro wtapiające się kolorem w otoczenie nie ułatwiają ich dostrzeżenia w gałęziach.
Cudowny dzień ! Zdecydowanie 1:0 dla natury w konkurencji wytwory człowieka: wytwory natury .

20131112-004138.jpg

20131112-004339.jpg

20131112-004421.jpg

20131112-004525.jpg

2 uwagi do wpisu “Górą natura !

 1. Droga Elu, z radościa i przyjemnościa oglądam Twoje zdjęcia, bo widzę, że warto było pojechać na te, za przeproszeniem,    antypody! Jeśli mogłabym wyrazić nieśmiałe życzenie, to wtapiaj w te obrazki z natury wiecej elementu ludzkiego, to znaczy Was na jej łonie. Miś koala to mój ulubiony element łańcucha żywieniowego, tak sobie wyobrażam moją przyszłośc  na emeryturze – od rana lekko nawalona, rozparta może nie na gałęzi, ale w jakimś wygodnym fotelu, trwająca w  bezmyślnym błogostanie! Na razie moje życie zupełnie tej wizji nie przypomina, po leniwym weekendzie z wojną polsko-polską w Warszawie (z okazji, a jakże, Święta Niepodległości) w tle zaprzęgam się w codzienny kierat z zazdroscią myśląc o Waszych australijskich dniach i nocach. Ale niech tam, pijmy australijskie wino ustami swych najlepszych przedstawicieli! Pozdrawiam bardzo serdecznie Ciebie i  całą załogę! Bawcie się dobrze! Joanna           W dniu 2013-11-12 10:36:57 użytkownik Żółty blog napisał: ETargonska posted: „Dzisiejszy dzień był znaczący dla obu naszych krajów – w Polsce – Dzień Niepodległości, a w Australii – Day of Remembrance czyli pamięci o wszystkich , którzy polegli za Australię. Symbolem tego dnia dla Australijczyków jest mak – kwiat wpinany w klapę. W”

  1. Joanno kochana,
   Wizja Twojej emerytury a’la koala szczerze mnie rozbawiła. Dzięki za komentarz!
   W kwestii zdjęć ” ludzkich” – one są, ale na blogu ogólnoświatowym nie chcę ich umieszczać z wiadomych powodów.

   Pozdrawiamy lekutko zziębnięci tuż przed wyorawą na ośnieżoną Górę Kościuszki ! Trzymaj kciuki proszę!
   Usciski
   E

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s