Naj naj naj …. Dubaj

Nie będę ukrywać mojego sceptycyzmu przed odwiedzeniem TEGO miejsca. Nie będę też ukrywać mojej fascynacji kiedy wizyta w TYM miejscu stała się faktem . Dubaj jest niesamowity ! W ciągu niespełna 50 lat powstało ultranowoczesne miasto na skrawku pustyni. Dla rodowitych Dubajczykow ( jest ich mniej niż 20% mieszkańców Dubaju !) jest to raj na ziemi, dla niemałej grupy – wysokiej klasy specjalistow w różnych dziedzinach – fantastyczne miejsce do zarabiania dużych pieniędzy, dla wielu – przybyszów z Indii , Pakistanu, Sri Lanki – jedyna szansa na godziwy zarobek za bardzo ciężką pracę. Ci ostatni wciąż budują nowy Dubaj. W tym miejscu budowa trwa non stop !

20131107-231656.jpg

Niepoliczalne ilości betonu, gigantyczna praca tysięcy ludzi i oto są fantastyczne wieżowce, piękne , najbogatsze i największe centra handlowe, w ktorych można znaleźć jedyny stok narciarski na pustyni ( Mall of Emirates), wielkie lodowisko ( Dubai Mall), piękny wodospad ( Dubai Mall ) i setki tysięcy potrzebnych, luksusowych i niepotrzebnych artykułów oferowanych w największych centrach handlowych na świecie. Do tego należy dodać jedyny na świecie hotel o najwyższym standarcie ( 7 gwiazdek !! ) , najwyższy budynek na świecie – Burj Khalifa z najszybszą windą ( porusza się bezszelestnie 10m/ sek ), klimatyzowane przystanki autobusowe, klimatyzowane, nowoczesne metro itd. Itp. Długo by wyliczać. To wszysto zrobiło na mnie wielkie wrażenie – ropa i szejk- jej właściciel – mogą wszystko, ale ani przez chwilę w tym sztucznym, acz luksusowym stworze nie chciałabym mieszkać.

20131107-232845.jpg

Wodospad w Dubai Mall

20131107-233004.jpg

Meczet Jumeirah Mosque gdzie wysłuchałam wykładu o pryncypiach islamu , jakże słuszne i szlachetne idee, od których życie uczyniło tak wiele wyjątków .

20131107-233237.jpg

Spotkanie z dziewczynami z Dubaju w Dubai Mall.

20131107-233350.jpg
Widok ze 124 piętra Burj Khalifa o zachodzie słońca.

20131107-233526.jpg
Burj Khalifa o zmroku…zaczyna się muzułmański weekend.

2 uwagi do wpisu “Naj naj naj …. Dubaj

  1. Ela, pisz, pisz , tak się Ciebie pięknie czyta… Buziaki Dla Was 🙂
    I przy okazji kawałek świata, mi nieznany, zobaczę . Już czekam na kangury!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s