Dzień pietnasty – klasztor i park narodowy

Tylko wrodzona obowiazkowosc i solidność mobilizuje mnie do kontynuowania bloga bez iPADa ;-/ Dzień wczorajszy to spora porcja ruchu na świeżym powietrzu.
Najpierw piękny klasztor Songzanlin położony na zboczu góry z widokim na święte jeziorko. Wszystko w krystalicznym górskim powietrzu, wsród lopoczacych flag modlitewnych, naprawdę piękne i sklaniające do zadumy . Każdy to znajdzie swojego Boga. Dla Tybetanczykow to budowla bardzo znacząca, drugi co do wielkosci po Pałacu Potala w Lhasie obiekt tybetanskiego buddyzmu ( lamaizmu), styl architektury także bardzo podobny. Zdjęć sporo i chyba niezłe , ale nie do pokazania niestety.
Potem lunch w tybetanskiej restauracji z mięsem yaka w mięcie, pysznym daniel z ziaren jęczmienua z papryczką no i – last but not least – herbatą z masłem z yaka! Wszystko naprawdę smaczne, umiarkowanie pikantne, mięsko chude, a herbatka jak bawarka dla ciezarnej.
Kolejną atrakcją była wizyta w wielkim Parku Narodowym Lesnym Pudacuo – wys 3600 m npm. Całość lekko trąci Disneylandem – oczywiście wszędzie kramy jedzeniowe, wszędzie strzałki i ostrzeżenia na wszelkie możliwe okoliczności, drewniane kapsuły SMOKING ROOM czylibklatki dla palaczy, busy i busiki , które dowożą zmęczonych zanim się zmęczą, butle z tlenem po 50 juanow bo wysokosc zacna, tabletki tybetanskue od bolu głowy ( nabylam !) , podesty i ścieżki drewniane na łonie – słowem pełna organizacja, by natura zbyt nie nadszarpnęła kondycji gościa parku. Sam park urokliwy, bardzo czysty, z końmi i yakami pasącymi się na łąkach. Pieszą wycieczkę odbylysmy tylko z Mariolą wsród stada czaerwonych kapturkow tzn Chinczykow w czerwonych kapelusikach. Oni uwielbiają uniformizację – jak pelerynki – wszyscy jednakowe , jak kapelusiki – dokładnie tak samo ! Pozdrawiam z Shangri – La

ET

Wysłane z iPhone

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s